sd main logo
مترجم زبان چينی در چين گوانگجو گوانجو با وسيله نقليه
فهرست سایت

جدیدترین اخبار چین را اینجا بخوانید

17 Feb 2020

من علاوه بر درمان خودم به صورت آنلاین بیماران دیگر را نیز درمان می‎کنم
 
جائو جی گان، پزشک متخصص و معاون مرکز اورژانس بیمارستان "جونگ نان" دانشگاه وو هان روز در 2 بهمن 22 ژانویه) متوجه شد که به ویروس کرونای جدید (کووید 2019) مبتلا شده است. با توجه به علائم سبک بیماری، پس از تهیه دارو، او خود را در خانه قرنطینه کرد. جائو از روز 8 بهمن (28 ژانویه)، از طریق اپلیکیشن درمان آنلاین حساب ویچت رسمی بیمارستان خود، مشغول ارائه خدمات درمانی به بیماران تب‌دار است و هر روز بیش از 200 بیمار را معاینه می‎کند. 16 بهمن (5 فوریه) پس از 14 روز درمان و قرنطینه جائو درمان شد و بار دیگر به خط مقدم مبارزه با این بیماری در بیمارستان بازگشت.
16 Feb 2020

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پرنسا لاتینا، "میگل دیاز-کانل" رییس جمهور کوبا روز شنبه در صحفه توییتر خود حس مسوولیت‌پذیری چین در قبال مردم این کشور و جهان را در راه مبارزه با شیوع ویروس کرونا ستوده است. 

وی در این پیام توییتری، همبستگی و حمایت مردم و دولت کوبا با چین را ابراز کرده است. 

روز جمعه دیداری میان رییس جمهور کوبا و دیگر مقامات این کشور با "چن شی" سفیر چین در هاوانا با هدف حمایت کوبا از پکن در زمینه مبارزه با کرونا صورت گرفت. 

جدیدترین آمار از میزان تلفات مبتلایان به ویروس کرونا جدید نشان می‌دهد، 69 هزار و 184 نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و 1666 نفر جان خود را از دست داده‌اند. 

سازمان بهداشت جهانی این بیماری جدید را به مخفف "بیماری ویروس کرونای 2019"، به نام "کووید 19" می‌خواند.

15 Feb 2020

وانگ یی عضو شورای دولتی و وزیر خارجه چین روز جمعه 14 فوریه/ 25 بهمن در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری رویترز نسبت به اتهامات جدید آمریکا علیه شرکت هواوی واکنش نشان داد.

وزیر خارجه چین در پاسخ به پرسش رویترز درباره اتهام جدید آمریکا علیه شرکت هواوی مبنی بر سرقت اسرار تجاری شرکت های آمریکایی گفت: ما نمی دانیم چرا آمریکا به عنوان ابرقدرت با استفاده از تمامی قدرت ملی و حتی با بسیج هم پیمانان خود یک شرکت چینی را سرکوب می کند. شرکت هواوی یک شرکت صد در صد خصوصیست و این شرکت با پشتکار و خرد خود به رقابت در بازار پرداخته و رشد و توسعه یافته است. به نظر من، تنها دلیل آمریکا برای سرکوب کردن این شرکت آن است که شرکت هواوی خارج از تصوراتش توسعه یافته است.

وی افزود، آمریکا نمی تواند امتیاز شرکت های دیگر در زمینه های اقتصادی، علمی و فنی را بپذیرد و نمی خواهد شاهد رشد و توسعه دیگر کشورها و قدرتمند شدن شرکت های سایر کشورها باشد.

وزیر خارجه چین گفت: آمریکا که به شایعه پردازی و بی اعتبارسازی شرکت هواوی پرداخته، هیچ شواهدی ارایه نکرده است. پرونده های ویکی لیکس و اسنودن نشان می دهد، همان شرکت های مخابراتی آمریکا هستند که تخلف می کنند. شرکت هواوی به جهان اعلام کرده که مایل است هر نوع قرارداد "نه پشت درهای بسته" امضا کند تا از طریق قانون، شفافیت عمل خود را ثابت کند.

وزیر خارجه چین اظهار داشت: سرکوبی شرکت هواوی از سوی آمریکا بی دلیل و نیز بی اخلاقیست. برخی کشورها از جمله انگلیس و آلمان به شایعه آمریکا توجه نکرده و اعلام کردند که محیط عادلانه رقابت را برای شرکت های دیگر کشورها از جمله هواوی فراهم می کنند. به نظر من این عملکرد هماهنگ با قانون بازار است و نیز انتخاب عاقلانه و درست کشورهای مستقل به شمار می رود.
14 Feb 2020

طی روزهای اخیر، خبر بزرگ و مهی درباره درمان بیماری ناشی از کروناویروس 2019 اعلام شد. شرکت فناوری زیستی چین با انجام امور جمع آوری پلاسما از برخی از بیماران درمان شده، تولید و تهیه محصولات درمانی با استفاده از پلاسمای ایمنی ویژه کروناویروس 2019 و ایمونوگلوبولین خاص را شروع کرده است. این شرکت پس از آزمایشهای سختگیرانه، با موفقیت پلاسمای ایمنی ویژه ای برای درمان بالینی تولید کرده که با همکاری نزدیک نهادهای تحقیقات علمی چین، برای نجات مبتلایان در وضعیت وخیم و بحرانی مورد استفاده قرار گرفته است.


در حال حاضر بیش از ده بیمار در وضعیت وخیم و بحرانی از درمان با پلاسمای ایمنی ویژه کروناویروس 2019 بهره مند شده اند که 12 تا 24 ساعت پس از دریافت، علائم و نشانه های بالینی بیماران به وضوح بهبود یافته است.


محصولات پلاسمای ایمنی کروناویروس 2019، با پلاسمای دارای واحدهای بالای آنتی بادی خاص کروناویروس 2019 که بیماران درمان شده اهداء کرده اند، برای درمان مبتلایان در وضعیت وخیم و بحرانی استفاده می شود.


متخصصان می گویند با توجه به روند تغییرات پاتولوژیک بالینی، در بدن اکثر مبتلایان کروناویروس 2019 پس از درمان، آنتی بادی خاصی برای کروناویروس 2019 به وجود می آید که می تواند این ویروس را نابود کند. در حال حاضر، با توجه به کمبود واکسن و داروی ویژه، استفاده از محصولات پلاسمای ایمنی ویژه، از مؤثرترین روشها برای درمان مبتلایان کروناویروس 2019 محسوب می شود که به شدت نرخ مرگ بیماران وخیم و بحرانی را کاهش می دهد.

13 Feb 2020

چین اهداف معین توسعه سال جاری خود را تحقق می بخشد

نشست اعضای دایمی دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین برای برنامه ریزی مبارزه با بیماری همه گیر ناشی از کروناویروس جدید و توسعه اقتصادی و اجتماعی سال جاری میلادی کشور، 23 بهمن/ 12 فوریه به میزبانی شی جین پینگ رییس جمهور چین برگزار شد. این نیز سومین نشست تصمیم گیرندگان چین در 19 روز اخیر است. این نشست دارای دو پیام است: یک، در کنترل بیماری همه گیر، تحولات مثبت مشاهده شده و تدابیر چین در این راستا نیز دقیق و قدرتمندانه است؛ دو، چین هماهنگی بین مبارزه با همه گیری بیماری ناشی از کروناویروس جدید و توسعه اقتصای و اجتماعی کشور برقرار می کند و تاثیرات منفی بیماری بر کشور را تا حد ممکن کاهش می دهد تا اهداف معین توسعه کشور در سال جاری محقق شود.


این پیام ها سبب تشویق مردم چین و اطمینان بخشی به جهان شده است. چین دومین اقتصاد دنیاست و سهم آن در رشد اقتصادی دنیا نیز برای سال های پی در پی در سطح 30 درصد حفظ شده است. به عبارت دیگر، اگر چین وضعیت خوبی داشته باشد، وضعیت جهان نیز بد نخواهد بود.


تحولات مثبت مشاهده شده در مبارزه چین با بیماری همه گیر به تحقق اهداف معین چین برای توسعه خود در سال جاری کمک کرده است. در روزهای اخیر تعداد بیشتری از شرکت های چین فعالیت های خود پس از سال نو چینی را آغاز کرده اند. به علاوه، در نشست یادشده بر ازسرگیری فعالیت های شرکت ها، اجرای پروژه های با سرمایه خارجی، اجرای قانون سرمایه گذاران خارجی، بهبود محیط کسب و کار برای سرمایه گذاران خارجی و دفاع از حقوق و منافع سرمایه گذاران خارجی تاکید شده است.


چین نیز در روزهای اخیر تدابیری به منظور حمایت از شرکت ها به اجرا گذاشته است. به عنوان نمونه، یکی از شرکت های تولید چای در استان سی چوان که به سبب شیوع بیماری در بهره برداری دچار مشکل شده است، ظرف 24 ساعت پس از ارایه درخواست وام، 2 میلیون یوان وام از بانک محلی دریافت کرد. تدابیری دیگر مربوط به کاهش مالیات و عوارض، اعطای وام و اشتغال زایی نیز به اجرا گذاشته است که می تواند در رویارویی شرکت ها در مقابله با بیماری بسیار کمک کننده باشد.


براساس برنامه مدون چین، امسال در سطح کشور جامعه مرفه ایجاد خواهد شد. علیرغم همه گیری بیماری ناشی از کروناویروس جدید، مردم چین نه تنها از مشکلات ایجاد شده هراسی ندارند، بلکه ضمن غلبه بر بیماری، اهداف مدون توسعه اقتصادی و اجتماعی خود را تحقق می بخشند. پس، کلید این کار چیست؟ کلید آن، همان درخواست مدیرکل سازمان بهداشت جهانی است: همبستگی!

13 Feb 2020

سال 2020 میلادی آخرین سال تحقق هدف ساخت همه جانبه جامعه با رفاه نسبی و اتمام سیزدهمین برنامه پنج ساله چین است. چهارشبه 23 بهمن/ دلو، 12 فوریه، شی جین پینگ، دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست و رئیس جمهوری خلق چین نشست اعضای دائمی دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب را برگزار و در این نشست تاکید کرد که تحولات مثبتی در کار پیشگیری و مهار شیوع بیماری ناشی از کروناویروس جدید پیش آمده و باید ضمن تقویت جلوگیری و کنترل این بیماری، تاثیرات ناشی از آن را نیز به پایین ترین سطح برسانیم و برای تحقق اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی تلاش کنیم تا حرکت با ثبات اقتصادی و هماهنگی جامعه چین حفظ شود.


در نشست یاد شده مطرح شد: باید با ایفای نقش مثبت سیاستهای مالی و افزایش پشتیبانی نقدی، تقاضای نقدی برای پیشگیری و مهار شیوع بیماری در همه جای چین تضمین شود. باید به تحقیقات و صدور اقدامات مرحله ای و هدفمندانه کاهش مالیات و هزینه ها ادامه داد تا مشکلات مدیریت و انجام امور بازرگانی شرکتها کاهش یابد. باید با حفظ انعطاف پذیری سیاستهای پولی با ثبات و قدرت پشتیبانی را از شرکتهای تولیدکننده محصولات پیشگیری و مهار بیماریهای واگیردار در دریافت وام افزایش داد. باید با نیروی بیشتر، سیاست اولویت اشتغال را اجرا و سیاستهای دارایی و مالیاتی، مالی و بیمه اجتماعی برای پشتیبانی از شرکتهای متوسط و کوچک را بهبود داد. همچنان باید به طور منظم، ازسرگیری تولید انواع شرکتها شامل موسسات متعلق به دولت مرکزی و موسسات ملی را پیش برد.

12 Feb 2020

در روزهای اخیر، تعداد مبتلایان به ویروس کرونای جدید در اکثر استان‌های چین روندی رو به کاهش را نشان داده است. سیاستمداران کشورها و سازمان‌های بینالمللی نیز ضمن ارزیای مثبت از اقدامات دولت و مردم چین برای مقابله با این ویروس نسبت به پیروزی چین در پیشگیری و کنترل آن ابراز اطمینان میکنند.

12 Feb 2020

چرا این شهروند ایرانی ووهان را ترک نکرد؟!

31 دسامبر سال 2019 میلادی، خانم تیان یان جن صاحب کافی شاپ واکاندا پیامی دریافت کرد مبنی بر اینکه در ووهان یک نوع جدید از بیماری ذات الریه مشاهده شده است.


 23 ژانویه، شهر ووهان قرنطینه شد. 24 ژنویه، خانم تیان یان جن در ویچت خود نوشت: من می‌خواهم برای پزشکان و پرستاران قهوه درست کنم و برای آنان بفرستم. شما هم می خواهید به من کمک کنید؟ 25 ژانویه، 7 نفر از کارکنان کافی شاپ سر کارشان حاضر شدند که یکی از آنها جوانی ایرانی به نام سینا است. او از آغاز تأسیس این کافی شاپ اینجا کار میکند. 2 ژانویه، سینا پیامی از سفارت ایران در چین دریافت کرد مبنی بر اینکه دولت ایران قصد دارد با فرستادن یک هواپیمای اختصاصی ایرانی‌های مقیم چین را به کشور بازگرداند.


همان روز، تعداد مبتلایان به ویروس کرونای جدید به 4109 نفر رسیده بود. در چنین وضعیتی، ترک کردن ووهان بهترین گزینه به نظر میرسید و همکاران سینا نیز به او توصیه کردند که به ایران برگردد اما او تصمیم گرفت که بماند. 4 فوریه، هواپیمایی که دولت ایران فرستاده بود در فرودگاه ووهان به زمین نشست و کارمندان سفارت ایران بارها به سینا پیام دادند که شهر را ترک کند اما سینا بدون دادن هیچ پاسخی به این پیامها همچنان مشغول درست کردن قهوه بود. از 26 ژانویه تا 8 فوریه، این قهوه خانه 6150 لیوان قهوه رایگان برای پزشکان و پرستارانی فرستاده است که در بیمارستانها مشغول نجات جان بیماران هستند.


آنان می خواهند به همین ترتیب با ارسال قهوه رایگان برای پزشکان و پرستاران، به آنان برای غلبه بر ویروس کرونای جدید کمک کنند.

11 Feb 2020

موسسات چینی برای مبارزه با چالش ها و دستیابی به توسعه پایدار آماده هستند

از دو روز گذشته، موسسات چینی در اوج ازسرگیری روال عادی فعالیت ها و تولید قرار گرفته اند. سامانه پیشگیری و کنترل بیماری همه گیر ناشی از کروناویروس جدید وابسته به شورای دولتی چین با صدور اطلاعیه ای ویژه تاکید کرد، با تقویت کارهای پیشگیری و کنترل علمی شیوع بیماری، به از سرگیری فعالیت ها و تولیدات عادی موسسات کمک می شود. تحت شرایط کنونی، موسسات چینی با برطرف کردن مشکلات موجود و کاوش در نقاط رشد نوظهور به گسترش فضای توسعه جدید می پردازند.


موسسات، بخشی مهم اقتصادند و فعالیت و نشاط آن ها معیار رونق اقتصادیست. چگونگی کاهش تاثیرات منفی ناشی از شیوع بیماری بر موسسات به مساله اصلی و مهم کنونی اقتصاد چین تبدیل شده است. موسسات مختلف چین باید در حین پیشگیری و کنترل بیماری همه گیر، در حد امکان با استفاده از برتری های موجود به از سرگیری روال عادی تولید و فعالیت پرداخته و توانمندی قویشان را در خودساختگی نشان دهند. در عین حال، دولت چین نیز از فضای کافی برای سیاست های کنترل کلان استفاده می کند تا از شرکت های مختلف برای از سرگیری کار و روال عادی تولید پشتیبانی کند.


البته، در شرایط شیوع بیماری، موسسات چینی به کمک ذخایر اقتصادی مطلوب قادرند به توسعه خود ادامه دهند. در حال حاضر، بیشتر شخصیت های اقتصادی داخلی و خارجی بر این باور هستند، با آن که شیوع بیماری ناشی از کروناویروس جدید تاثیراتی بر اقتصاد چین گذاشته، اما این تاثیرات موقتی است و وضعیت اساسی رشد با کیفیت بالا و گرایش توسعه روبه مطلوب اقتصاد چین در درازمدت تغییر نمی کند. چین دارای بازار بزرگ با تعداد یک میلیارد و 400 میلیون نفر، کامل ترین زنجیره عرضه صنعتی، زیرساخت های کامل و استعدادهای فناوری گوناگون است و همه این ها یک پشتیبانی محکم برای دستیابی به توسعه اقتصادی و پایه کافی برای توسعه موسسات به شمار می رود.


موسسات چین همواره در جریان برطرف کردن مشکلات مختلف، توسعه یافته اند، این بار هم چنین خواهد بود. با ابتکار به توان خودساختگی و بر اساس کمک های در حد امکان دولت و پیشتیبانی محکم اقتصاد، موسسات چینی توانایی کامل برای حل مشکلات موجود و دستیابی به توسعه جدید دارند تا همچنان به رشد اقتصاد ملی بیفزایند.

11 Feb 2020

شرکتهای پست و پیک چین بیش از 10 هزار تن کالای بهداشتی ارسال کرده اند

خبرنگار از اداره ملی پست چین کسب اطلاع کرد که تا 19 بهمن/ دلو، 8 فوریه، شرکتهای پست و شرکتهای پیک چین 10 هزار 552 تن کالای پیشگیری و مهار کروناویروس جدید از جمله دهانبند بهداشتی، لباس محافظ، عینک محافظ، دارو، مایع ضد عفونی، کالاهای آزمایش ویروس، تجهیزات پزشکی و سایر موارد جمعاً در قالب 47 میلیون و 510 هزار بسته ارسال و منتقل کرده اند. برای این خدمات 3331 خودرو و 120 پرواز به کار گرفته شده که به طور مؤثری از تنگنای ارسال این کالاها کاسته است.


از زمان شیوع کروناویروس جدید، اداره ملی پست شرکتهای پیک و ترابری و تأمین را برای باز کردن دو کانال داخلی و خارجی برای تأمین کالاهای ضروری برای مبارزه با کروناویروس جدید و در عین حال شرکتهایی را برای افزایش نیروی انسانی، منابع مادی و منابع مختلف حمل و نقل سازماندهی کرده است. از کارمندان دعوت شده است ضمن رعایت و محافظت از سلامتی خود سر کارهای خود برگردند و ظرفیت حمل و نقل به مناطق كلیدی مانند وو هان را افزایش دهند.


بر اساس این اطلاعیه، شرکتهای بزرگ تحویل سریع داخلی یکی پس از دیگری فعالیت عادی خود را از 21 بهمن/ دلو، 10 فوریه از سر گرفته اند.

11 Feb 2020

پیش به سوی وو هان! نیرومندترین پشتیبانی در راه است.

روز یکشنبه 20 بهمن/ دلو، 9 فوریه چند تیم پزشکی متشکل از حدود 6 هزار نفر سوار بر 41 فروند هواپیمای چارتر وارد شهر وو هان شد. در این روز از زمان شیوع کروناویروس بیشترین تیم پزشکی در یک روز وارد شهر وو هان می شود.

آنها از استانها و شهرهایی مانند لیائو نینگ، شانگهای، تیان جین، هه بی، شان شی، جیانگ سو، جه جیانگ، گوانگ دونگ، سی چوان، شان دونگ، هه نان و فو جیان هستند و در چهارچوب یک استان برای یک شهر، از 16 شهر استان هو بی در پیشگیری و مهار کروناویروس حمایت خواهند کرد.

از ساعت 01:50 تا 23:50 روز یکشنبه پزشکان و پرستاران مناطق مختلف چین و محموله های کمکی از مناطق مختلف جهان به وزن 328.1 تن یکی پس از دیگری برای حمایت از شهر وو هان وارد این شهر می شوند.

11 Feb 2020

افزایش درصد درمان مبتلایان به کروناویروس جدید در شهر وو هان و سراسر چین
سازوکار پیشگیری و مهار که شورای دولتی چین به اجرا گذاشته بعد از ظهر دوشنبه 21 بهمن/ دلو، 10 فوریه در نشستی مطبوعاتی اعلام کرد که نسبت درمان در شهر وو هان، استان هو بِی و سراسر چین به طور چشمگیری افزایش یافته و از این میان نسبت درمان در سراسر کشور به 8.2 و نسبت درمان در استان هو بِی به 6.1 و نسبت درمان در شهر وو هان به 6.2 درصد رسیده است. این رقم در ماه ژانویه به ترتیب 1.3، 1.7 و 2.6 درصد بود. این نشان می دهد که معاینات و معالجات پزشکی در مناطق مختلف چین در مرحله اولیه مؤثر بوده است. در این ضمن، به دنبال افزایش کمکهای مناطق مختلف به استان هو بِی و افزایش تختهای بیمارستانی، توان استان هو بِی و شهر وو هان برای بستری کردن و معالجه بیماران به طور چشمگیری ارتقاء یافته است.
11 Feb 2020

وزارت خارجه چین: اقدامات مؤثر چین با حس مسؤولیت شناسی برای مردم چین و سراسر جهان در پیش گرفته شد

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز، دوشنبه، 21 بهمن/ دلو، 10 فوریه در کنفرانس مطبوعاتی اینترنتی اظهار کرد: اقدامات مؤثر چین برای مبارزه با کروناویروس جدید با حس مسؤوولیت شناسی برای مردم چین و سراسر جهان در پیش گرفته شد. وی گفت: جامعه جهانی باید با حفظ همکاری و همبستگی نیرومند از وارد کردن «اتهامات» درباره مبارزه با شیوع بیماری پرهیز کند.

اخیرا مقامات بلندپایه بسیاری از کشورهای جهان در تماس با وانگ یی عضو شورای دولتی و وزیر خارجه چین از تلاش و اقدامات اتخاذ شده از چین برای مبارزه با کروناویروس جدید حمایت و از آن قدردانی کردند. مقامات برخی از این کشورها براین باورند که اگر این بیماری در جایی غیر از چین به وقوع می پیوست، پیشگیری و مهار جدی آن در این حد مؤثر نمی بود. اما همچنان اظهاراتی تردیدآمیز و چین هراسانه از این قبیل که «آیا چین قادر به مهار این بیماری و جلوگیری از سرایت آن به کشورهای دیگر می باشد یا نه» نیز به گوش می رسد.

گنگ شوان سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به این اظهارات امروز گفت که کروناویروس جدید چالشی مشترک برای تمام بشریت است و به رؤیارویی مشترک همه جهانیان نیاز دارد. اقدامات چین برای مبارزه با کروناویروس جدید با حس مسؤوولیت شناسی برای مردم چین و سراسر جهان در پیش گرفته شده و چین در جریان این مبارزه با «سرعتی چینی» زمان پرارزش برای جلوگیری از همه گیری و سرایت این بیماری در جهان را حفظ کرد، با «نیرویی چینی» خط دفاعی محکمی برای گسترش این بیماری ایجاد کرد و با «اقدامی چینی» الگوی جدیدی در امور پیشگیری و مهار شیوع بیماری در جهان ثبت و ضبط کرد.

11 Feb 2020

چین: تا کنون 27 خارجی در چین به کروناویروس جدید مبتلاء شده اند

گنگ شوانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه 21 بهمن/ دلو، 10 فوریه در پاسخ به سؤالات آنلاین، با کسب اطلاع از ادارات مربوطه، تا ساعت هشت روز دوشنبه، مبئلاء 27 نفر از خارجی ها در چین به کروناویروس جدید در چین تایید شده اند و از این میان، 3 نفر بیمارستان را ترک کردند، 2 نفر کشته و دو نفر دیگر در حالت قرنطینه در حال درمان است.


گنگ شوانگ در پاسخ به سؤال خبرنگار درباره جان باختن یک چینی آمریکایی به دلیل مبئلاء به کروناویروس جدید در شهر ووهان گفت: در زمانی که این چینی آمریکایی در شهر ووهان مورد درمان قرار می گرفت، چین با وابستگانش در تماس بود. این بیمار تحت درمان خوب قرار گرفت. چین نسبت به مرگ او ابراز تسلیت کرد و از طریق دیپلماتیک وضعیت مربوطه را به اطلاع آمریکا رسانده و نیز مایل است به آمریکا و وابستگانش در حل و فصل کارهای مربوطه پس از مرگ او کمک کند.


گنگ شوانگ اظهار داشت، چین به دفاع از امنیت جانی اتباع کشورهای مختلف در استان هوبی اهمیت می دهد و فعالانه با در پیش گرفتن تدابیر مثبت، درخواست های منطقی آنان را حل کرده است. مدیر کل سازمان بهداشت جهانی نیز بارها تاکید کرده است که پیشنهاد نمی دهیم اتباع خود را از چین خارج کنند. بهترین روش برای مقابله با کروناویروس جدید، باقی ماندن در محل خود و انجام مطلوب پیشگیری است. ما امیدوارم پیشنهاد حرفه ای سازمان بهداشت جهانی مورد احترام قرار گیرد.ولی برای کشورهایی که می خواهند اتباع خود را از چین خارج کنند، ما بر اساس قواعد بین المللی و با توجه به مقررات قرنطینه چین، کمک ها و تسهیلات لازم را در اختیار انان قرار می دهیم.

1 - 2 - 3 - 4