خرید و واردات هر نوع کالا از چین در سریعترین زمان و با کمترین هزینه

 خرید و واردات هر نوع کالا از چین در سریعترین زمان و با کمترین هزینه

فهرست سایت

واردات هر نوع دستگاه تزریق پلاستیک از چین

واردات دستگاه تزریق

واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین
واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین
واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین
 امروزه وارد کردن محصولات مختلف به کشورچین جزو اولین و برترین گزینه ها برای وارد کردن محصول به کشور ایران به حساب می‌آید. زیرا کشور چین جز غول های تولید کننده محصولات مختلف در شکل انواع رنگ های متفاوت در جهان به حساب می‌آید- که سالیانه هزاران دلار از محصولات خود را به کشورهای مختلف و سراسر نقاط جهان ارسال می کند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین و بگوییم که این دستگاه چیست و چگونه از کشور چین وارد ایران میشود.
دستگاه تزریق پلاستیک چیست؟
قبل از آنکه در مورد واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین صحبت کنیم بهتر است که با دستگاه تزریق پلاستیک در مورد واردات این دستگاه اطلاعات را بیشتر درک کنید.
راحت ترین و همچنین پرمصرف ترین دستگاه ها برای شکل دادن به پلیمرها دستگاه های تزریق پلاستیک به حساب می‌آید و پس از پیدایش و همچنین توسعه و تولید پلاستیک و تلاش برای ساختن دستگاه های مختلف برای تولید این نوع مواد دستگاه ها و وسایلی به وجود آمده اند تا بتوانند مواد اولیه پلاستیک ها را به شکل و طرح دلخواه شما در آورند. ساخت ماشین های تزریق مدرن بسیار برای تولید کنندگان کار را اسان کرده. امروزی کار شکل دهی پلاستیک ها با دست بسیار مشکل و سخت بود در واقع بسیاری از افراد باید با صرف دقت و زمان بسیار زیاد ان ها را تهیه می‌کردند و مواد دلخواه به دست می آورد و پس از آن سیلندر و پیستون برای آن ها نصب می‌کردند -اطراف سیلندر را با شعله های آتش گر می کردند و بعد از آن مواد ذوب شده را با فشار فلکه پیستون بر روی قالب تزریق می کردند و می گذاشتند تا مواد داخل قالب سرد شود. در واقع تمامی مراحلی که برای شما گفته شد تمام دست صورت می‌گرفت که کاری بسیار سخت و دشوار به حساب می‌آمد. پس از آن تا زمانی که ماشین های تزریق مودرن امروز تولید و ساخته شود روند تولید با دستگاه به طور کامل کنار گزاشته شد .در موقع عمل دستگاه تزریق پلاستیک به صورت ابتدایی در کشور آمریکا در سال ۱۸۷۲ ساخته و اولین ماشین تزریق پیشرفته و دارای پیچ هم در سال ۱۹۴۶ در آمریکا توسط فردی به نام جیمز واتسون به ثبت رسیده است. در حالت کلی وظیفه اصلی و دقیق دستگاه تزریق پلاستیک تبدیل مواد پلاستیکی جامد به همان دانه های ریز یا گرانول های پلیمر به حساب می‌آید. به پلاستیک سیال و روان انتقال داده میشه و پس از آن ها را در قالب جای می‌دهند تا شکل گیرد.
انواع دستگاه های تزریق پلاستیک
همانطور که میدانید در هنگام واردات دستگاه های تزریق پلاستیک از کشور چین با انواع از آن ها مواجه می‌شود. دستگاه تزریق پلاستیکی انواع عمودی و افقی هستند اما زیر با مجموعه های دیگری دارند. برای مثال پیستونی ماردونی دستگاه های بازویی دستگاه های جکی و دیگر موارد که هر کدام از آن ها دارای کارکردهای مختلفی است که در هنگام خرید می تواند به این گزینه ها توجه نمایید.
واحد تزریق
واحد تزیرق عمل ذوب و اختلاط تفریق مواد مختلف در قالب انجام می شود. به این صورت که ابتدا مواد پلاستیک داخل قیف مخصوص ریخته شده و به تدریج به داخل سیلندر ها راه پیدا می کند و با گردش مارپیچ به جلو حرکت میکند پست اصلی به وسیله گرم کن های برقی در طول جدار خارجی سیلندر قرار خواهد گرفت که کاملا گرم شده و به صورت سیار در می آید که پس از آن به جلوی سیلندر خواهند رسید با چرخش به دور خود عمل مواد گیری را انجام داده و یک حرکت افقی نیز به جلو دارد در همین حال زمانی که مارپیچ به جلو می‌رود موادی که قبلاً در سرسیلندر و پشت سوپاپ جمع شده بودند را در اثر فشار مارپیچ به داخل قالب تاثیر خواهند شد و بعد از مدتی که توسط کاربران مخصوص دستگاه تعیین شده با قطع فشار پشت مارپیچ و تجدید عمل مواد گیری سیلندر تزریق شده به عقب باز خواهد کرد که در این صورت عمل تزریق به پایان خواهد رسید.
واحد قالب گیری
مرحله قالب گیری منابع بزرگی می ‌باشد که قالب و اعضایش بر روی آن نصب می‌شود. واحد قالب گیری در واقع دارای دو قسمت اصلی است قسمت ثابت و قسمت متحرک.
 قدرت یک دستگاه تزریق بر میزان نیروی دو فک نگهداری قالب حساب می شود که یک دستگاه دستگاه تزریق ۶۰ تنی دستگاه بود که نیروی فشرده این فک‌ها بر قالب بسته بشه ستم امکان پذیر می باشد در حالت کلی در ماشین های تزریق جهت ایجاد فشار پشت قالب از دو سیستم مختلف استفاده می شود. سیستم های مکانیکی و سیستم های هیدرولیک در حالت کلی از یک طرف قسمت مرکز ثابت و از طرف دیگر دو مرکز قسمت متحرک متصل خواهد شد و به دلیل قالب برای بیرون پراندن قطعه تولید شده همیشه از وسط باز خواهد شد و قطعه بیرون انداخته می شود که در نتیجه صفحه مذکور باز می‌شود و نیمی از قالب را با خود به عقب بر می گردد با این کار تولید شده و بیرون پریده می شود و سپس متحرک دوباره به جای خود باز خواهد گشت تا دوباره عمل تزریق را انجام دهد و این مرحله طی شود.
اما همانطور که می‌دانید واحد قالبگیری و همچنین واحد و تاثیر می توان در کارخانه‌های مختلف متفاوت باشد. واردات دستگاه های تزریق پلاستیک از کشور چین شما می توانید واحدهای مختلف را مشخص کنید که هر کدام از ان ها کار های مختلفی را انجام دهند.زمانی که شما این نوع دستگاه‌ها از کشور چین وارد می‌کنید باید بفهمید که چگونه باید از آن ها استفاده کنید یا مهندسی متخصصان مخصوص خود را بیاورید تا بتوانند با این دستگاه‌ها کار کند و آموزش‌های صحیح را به شما ارائه دهد.
چرا باید از کشور چین کالا خریداری؟
زمانی که شما قصد واردات دستگاه های تزریق پلاستیک از چین را دارید و از افراد می‌گویند چرا باید از کالاهای چینی خریداری نماید باید بگوییم که کالاهای چینی در واقع طیف وسیعی از کیفیت خوب را در خود جای دادند و توانستند توجه بسیاری از مردم را به خود جذب نماید.در واقع دستگه های چینی طرفداران خاص خود را دارندکه خرید کالا های چینی جز الویت های ان ها به حساب می اید اما در جواب این سوال باید بگویم که کالاهای چینی هیچگاه برج‌ها و به دردنخور نیست ممکن است که بعضی از دلالان کالاهای بی کیفیت را به عنوان کالاهای چینی در بازار به مشتریان بفروشند. کالاهای چینی در واقع با بهترین کیفیت و قطعات تولید می‌شود و بسیاری از آن ها به غیر از کشور ایران در سراسر نقاط جهان ارسال می‌شود. اما بسیاری از افراد می‌گویند که کالاهای چینی به دلیل داشتن قیمت پایین از کیفیت پایین نیز برخوردار هستند اما در جواب به این سخن باید بگوییم که در زمانی که شما یک کالای چینی را با قیمت پایین میخرید دلیل آن کارکنان چینی است.در این حالت کشور چین به دلیل داشتن قیمت نیروی کار پایین محصولات خود را نیز با قیمت پایین صادر می کند در زمانی که شما قصد خرید یا واردات دستگاه تزریق پلاستیک از کشور چین را دارید و این دستگاه ممکن است نسبت به نمونه های بارز خود در کشورهای دیگر قیمت پایین داشته باشد. اما شما نباید این تفکر را داشته باشید که به دلیل قیمت پایین بسیار بنجل و بی‌کیفیت است.
وضعیت واردات از کشور چین
کشور چین سالیانه محصولات مختلف است که کالا ها را با انواع طرح رنگ سایز و حجم مختلف به سراسر جهان ارسال می‌کند. یکی از اینشریک های تجاری کشور ایران است که سالیانه حدود ۱۰ میلیارد دلار حجم وارداتی از کشور چین را در گمرک و بنا بر خود می‌بیند .این مقدار حجم بالا از واردات نشان‌دهنده این است که ارتباطات تجاری ایران و کشور چین بسیار زیاد است. اما در سال گذشته نسبت به آمارهای منتشر شده در گمرکات ایران گفته می‌شود که پس از کشور چین امارات متحده عربی بیشترین حجم کالای صادر شده به کشور ایران را دارد و پس از آن جایگاه‌های بعدی ترکیه آلمان کره جنوبی و ژاپن ژاپن می باشد. این مسائل بسیار مورد توجه توجه تاجران ایرانی قرار گرفته و هر روز تعداد این تاجران برای وارد کردن محصولات از کشور چین به ایران بیشتر خواهد شد. البته باید بگویم که در هنگامی که تاجران می‌خواهند کار واردات را در ایران آغاز نمایند باید یک شرکت مخصوص واردات و صادرات را انتخاب نمایند تا بتواند در هنگام واردات محصولات مختلف به ایران از خطرات و ضربه های احتمالی جلوگیری نمایند یکی از شرکت‌ها شرکت علی والا است که می‌تواند به شما کمک کند تا دیگر مشکلات مختلفی برای وارد کردن محصولات به ایران وجود نداشته باشد. در هنگامی که شما با شرکت علی با همکاری می کنید می توانید با مشکلات احتمالی آشنا شوید و از آن ها جلوگیری کنید در هنگام واردات دستگاه تزریق پلاستیک از کشور چین باید بگوییم که شرکتعلی والا می‌تواند در حوزه واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین به شما همکاری های بسیار زیادی را ارائه دهند تا بتواند به راحتی دستگاه‌ها را به کشور ایران وارد کنید.
حداقل سرمایه مورد نیاز برای واردات کالا از چین
بیشترین سوال در مورد واردات محصولات یا واردات دستگاه های تزریق پلاستیک از کشور چین این است که حداقل سرمایه ما برای واردات این محصول چقدر باید باشد؟ در جواب این سوال باید بگویم که تا به حال سرمایه مشخصی برای واردات محصولات مختلف به ایران ثبت نشده هنگامی که شما می خواهید یک محصول به کشور ایران وارد کنید باید بدانید که چقدر هزینه باربری خرید محصول گمرک و دیگر موارد خواهند شد تا بتوانید این محصول را به کشور ایران صادر کند. در این صورت شما باید توجه بسیار زیاد در هنگام خرید محصولات برای ایران به خرج دهید تا بتوان یکی از بهترین گزینه ها را با حداقل سرمایه انتخاب نمایید شما میخواهید یک محصول را به کشور وارد کنید بهتر است با مشاورین و متخصصان مختلف شرکت های واردات و صادرات کالاها مشورت نماید تا بتوان یک گونه محصول خوب را به ایران وارد کنی.د یکی از این شرکت‌ها شرکت علی والا است که می‌تواند سالانه کمک های بسیاری در این قاره به شما بکند تا بتواند یک محصول با کیفیت بسیار خوب و را با هزینه کمتر به ایران وارد کنید.گفته می شود شما با کمک گیری از شرکت علی والا تا بتوانید محصولات را در مدت زمان کم و مشکلات کمتر در بازار ایران عرضه کنید و بتوانید مشکلات مصرف ‌کنندگان را حل نمایید.
هزینه های واردات از کشور چین شامل چه هزینه هایی می باشد؟
در زمانی که شما می‌خواهید برفرض مثال واردات دستگاه های تزریق پلاستیک از کشور چین را انجام دهید از هزینه های مختلف به شما تحمیل می شود اما در مورد هزینه هایی که در هنگام واردات خرج می کنید باید بگوییم که هزینه هایی که مربوط به گمرک ثبت و سفارش ترخیص از هزینه‌های مربوط به حمل و نقل از نهاد های مربوط و انبارداری از مراحل مربوط به ترخیص می باشد اما یکی دیگر از هزینه ها هزینه بیمه بار است که شما می‌خواهید محصول را وارد کشور نماید باید محصول خود را بیمه کنید تا از خطرات و خسارات احتمالی جلوگیری نماید. برای مثال در زمانی که شما می‌خواهید واردات دستگاه های تزریق پلاستیک کشور چین را انجام دهید با شرکت مقابل صحبت می‌کنید و دستگاه خود را بیمه می‌کند تا اگر در هنگام حمل و نقل و انتقالش به مرزهای ایران مشکلاتی برایشان به وجود آمد بتواند بیمه بار این مشکلات و رفت و خسارات بسیار زیادی را به شما ارائه دهد.
اما یک نکته دیگر در مورد هزینه بیمه ما این است که گاهی برخی از این هزینه ها مشمول تخفیفات و بعضی از آن ها معاف خواهند شد که شما می توانید هزینه های نهایی را تحت تاثیر قرار دهید در این صورت نام کالایی که می‌توانند در ردیف کالاها قرار دهند و تحقیق قرار می‌گیرد و شامل می تواند هزینه کمتری را در این باره پرداخت نمایید.
مزایای واردات کالا از کشور چین
همانطور که می‌دانید وارد کردنکالاها چینی چون واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین دارای مزایایی است که در ادامه در مورد ان ها توضیح خواهیم داد.
 برای مثال واردات دستگاه تزریق پلاستیک از کشور چین می‌تواند مزایایی چون رفع نیازهای تولیدکنندگان را به همراه داشته باشد اما در این قسمت در مورد مزایای واردات کالا از کشور چین صحبت کنیم و بگوییم که هر کدام از گزینه ها دارای چه مزایایی میباشند
محصولات منحصر به فرد
در واقع تولید‌کنندگان چینی از همان زمان قدیم همیشه نوآوری و خلاقیت های بسیار زیادی را بر روی محصولات تولیدی خود ایفا می‌کردند این خود یکی از گزینه های بسیار عالی و پر طرفدار است که می‌تواند مشتریان محصولات را نیز افزایش دهد.
قیمت بسیار پایین کالاهای چینی
همانطور که می دانید قیمت کالاهای چینی به دلیل ارزان بودن نیروی کار آن ها بسیار پایین است از زمانی که کشور چین محصولاتی را با قیمت نیروی کار پایین به کشورهای دیگر عرضه می کند به طور معمول قیمت محصولات نیز در همان صورت کاهش پیدا می کند.
رشد سریع و کسب و کار شما
در زمانی که شما می خواهید واردات محصولات مختلف از کشور چین را آغاز نمایید یک فرصت بسیار زیاد و بسیار خوب را برای خود را به دست می آورید. در زمانی که شما مایل به عنوان نمایندگی فروش فعالیت داشته باشیم زیرا تعداد کسانی که مشتاق و فعالیت در این زمینه می باشند بسیار زیاد است می‌توانیم حساب خود را روز به روز بیشتر به فروش برساند و واردات محصولات مختلف را افزایش دهید.
کالای با کیفیت
بسیاری از افراد این تفکر را دارند که کالاهای چینی بوده و بی کیفیت می باشد اما هرگز اینگونه نیست کالاهای چینی به دلیل استفاده از قطعات با کیفیت بسیار کارکرد زیادی دارد و شما می توانید با خرید کالاهای چینی سالیان زیادی از آن ها استفاده کنید.
مشاوره برای واردات کالا از کشور
امروزه قوانین و مقررات جاری هر روز در حال افزایش است. در واقع این قوانین و مقررات برای واردات محصولات از کشورهای مختلف این کشور چه صادر می‌شود و در زمانی که این قوانین اعمال می‌شود می‌تواند بر روی کالاهای شما نیز تأثیر بگذارد. برای مثال امروز محدودیت‌های بسیار زیادی در مورد واردات بیشتر محصول به کشور وجود دارد و شما بعضی از این محصولات را نمی‌توان به کشور وارد کنید- همچنین شرایط فرهنگی سیاسی و اقتصادی کشور چه به گونه ای می باشد که باید توانایی و مهارت های مختلف را داشته باشد تا بتوانید محصولات را از کشورشان خارج و وارد ایران نمایید .در این صورت تجار فعال در این زمینه باید مشاورین بسیار خوب و حرفه‌ای داشته باشند تا بتوانند محصولات مختلف را با کیفیت بالا و هزینه پایین ایران وارد نمایید. شما می توانید از مشاورین شرکت های واردات و صادرات ایران برای این کار کمک بگیرید. یکی از این شرکت‌ها شرکت علی والا است که امروزه با به کارگیری مهارت های زیاد در این حوزه توانایی و تجربه بسیار زیادی را کسب نماید و با توجه به مهارت های خود در این حوزه کمک رسانی کند. اما اولین مورد در مورد واردات محصولات سفارتخانه و کنسولگری هایی می باشند که چندین کنسولگری و رایزن بازرگانی ایران در استان‌ های مختلف کشور چین وجود دارد که شما می توانید با آن ها در رابطه مشکلات تجاری خود مشورت هایی را انجام دهید. مرکز مشاوران و کارشناسان اقتصادی بسیار خبره ای دارد که می تواند در این حوزه به شما کمک کند. اما این مراکز شماره سفارت های ایران در پکن کنسولگری ایران در شانگهای رایزن بازرگانی ایران در شانگهای و کنسولگری ایران در گوانجو می باشد که می توانند کمک های بسیار زیادی را به شما ارائه دهند.
واردات کالاهای پرسود از کشور چین به ایران
یکی از مهم ترین کالاهایی که در واردات از کشور چین به ایران مورد توجه قرار می‌گیرند کفش می باشد . در حال حاضر وارد مورد نیاز برای تولید کفش در ایران چرم مصنوعی چرم طبیعی پاشنه نخ و دیگر موارد است که ممکن است هزینه های زیادی را به وجود بیاورد شما می توانید با وارد کردن کفش با قیمت های مناسب از کشور چین به ایران موجب خرید کفش در قشر کم درامد جامعه شود و طرح‌های مورد نیاز آن ها را به کشور وارد کند و آن ها نیز بتوانند با قیمت های مناسب کفش ها را خریداری نمایید- که شما کفش های چینی را وارد ایران می کنید بسیاری از افراد نیز از همان کفش های اصیل ایرانی استفاده کنند اما بسیاری از افراد در ایران وجود دارند که به دلیل نداشتن شرایط مالی خوب از کفش های چینی با قیمت شرایط بسیار خوب استفاده می‌کنند تا بتوان سالیان دراز این کفش ها را استفاده نمایند.
خرید آسان کالاها از کشور چین
خرید آسان کالا از کشور چین با مراجعه به بازرگانی های مختلف امکان پذیر است. از زمانی که شما به بازرگانی مختلف مراجعه می‌کند می‌توان با کمکگیری بازرگانی علی والاست که قطعاً کارشناسان نمایندگان فروش می‌توانند به تازه وارد یا تجار قدیمی کمک نمایند در واقع این کارشناسان با دارا بودن سال ها تجربه در مورد واردات کالاهای مختلف از کشور های متفاوت علی الخصوص کشور چین می تواند بهترین راه ها برای شما به وجود آورند.
اما در آخر شما باید بدانید که واردات کالاهای مختلف در خصوص واردات دستگاه های تزریق پلاستیک از کشور چین می تواند سود دهی بسیار خوبی را برای شما به وجود آورد. در زمانی که شما واردات دستگاههای تزریق پلاستیک از کشور چین را انجام می دهید می توانید نیازهای بسیاری از تولیدکنندگان را برطرف نمایید یا با وارد کردن قطعات مختلف این دستگاه دستگاه های تعمیری بسیار زیادی را تعمیر نمایید - اما شما می‌توانید با اعتماد به شرکت بازرگانی علی والا و به‌کارگیری تجربه های آنان یک راه آسان در واردات و محصولات موفقی را تجربه نمایید و بدون هیچ گونه مشکلی واردات را انجام دهید.

مشخصات كلي چين و شهر ها و جمعیت و تمدن و اقتصاد

مشخصات کشور چین

آشنایی با کشور چین


پایتخت کشور چین : پکن

تعداد جمعیت : طبق سرشماری های انجام شده تعداد جمعیت حال حاضر کشور چین ۱٬۳۹۰٬۰۸۹٬۳۱۰ می باشد.

نوع حکومت : حکومت فعلی کشور چین دولت سوسیالیستی تک‌ حزبی می باشد

مساحت کشور چین : کشور چین یکی از بزرگترین کشور های جهان می باشد، این کشور هم از نظر جمعیت و هم از نظر مساحت بی رغیب است.

مساحت این کشور ۹٬۵۹۶٬۰۰۰ کیلومتر مربع می باشد.

زبان رسمی  : ماندارین

واحد پول : یوان 

پایتخت کشور چین : پکن

تعداد استان ها : چین دارای ۲۲ استان می باشد. نام این استان ها :

Anhui، Fujian، Gansu ،Guangdong

، Guizhou ، Hainan، Hebei، Heilongjiang

، Henan ، Hubei، Hunan ، Jiangsu

، Jiangxi ، Jilin، Liaoning ، Qinghai

، Shaanxi ، Shandong، Shanxi ، Sichuan

، Yunnan ، Zhejiang

می باشد.

فرهنگ کشور چین

فرهنگ در کشور چین جایگاه قدیمی و با ارزشی دارد. این کشور مانند کشور ایران دارای تاریخ غنی و پیچیده ای می باشد. از آداب و رسوم فرهنگی برجسته کشور چین می توان به شیوه غذا خوردن، شکل خانه ها، شیوه زندگی و نظم فوق العاده آن اشاره کرد.

آشنایی با زبان مردم چین

با توجه به تعداد جمعیت کشور چین، زبان چینی پر استفاده ترین زبان دنیا می باشد

با توجه به تعداد جمعیت چین این مقدار زبان بسیار قابل قبول می باشد. اما برای شمایی که می خواهید یکی از زبان های پر استفاده چین را یاد یگیرید و از آن در کسب و کار های تجاری و سفر خود به چین استفاده کنید، زبان ماندارین گزینه خوبی می باشد. این زبان بیش از ۸۰ درصد در میان مردمان چین در حال استفاده می باشد و با فرا گیری آن هیچ مشکلی نخواهید داشت.

ورزش محبوب مردم چین

حتما شما نیز از افرادی هستید که تا به امروز کونگ فو را ورزش اصلی کشور چین می دانستید. شاید جالب باشد که بدانید کشور چین به اندازه جمعیت ایران ورزشکار پینگ پونگ یا تنیس روی میز دارد. در کل می توان ورزش های مورد علاقه و پر استفاده چین را به چند ورزش پینگ پونگ ، بدمینتون ، کونگ فو و بسکتبال تقسیم کرد.

چین به دلیل جمعیت بالا و داشتن ورزشکاران زیاد با توجه به ورزش پایه، در تمام رشته ها حرفی برای گفتن خواهد داشت.

مذهب کشور چین چیست؟

تمام کشور های دنیا برای خود دارای مقدسات خاصی هستند. مذاهب زیاد و عجیبی در جهان وجود دارد که افراد زیادی آنها را دنبال می کنند. اما تنها چند دین می باشد که تمام دنیا آنها را می شناسند.

بیشترین دین مردم چین بی دینی می باشد. بیش از ۷۰ درصد این کشور علاقه ای به داشتن دین ندارند. اما ۱۵ درصد دیگر دارای مذهب بودایی و ۱۵ درصد دیگر نیز به دین های دیگری از جمله اسلام گرایش دارند.

مکان های دیدنی کشور چین

کشور چین با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوای فوق العاده و ۴ فصل و داشتن ارتفاعات هیمالیا مناطق دیدنی طبیعی فراوانی دارد. این کشور سالانه میلیون ها توریست را به دلایل مختلف وارد خاک خود می کند. ما می توانیم مکان های دیدنی کشور چین را به ۲ قسمت تاریخی و طبیعی تقسیم کنیم.

برای مکان های تاریخی می توان به دیوار چین ، معبد های بزرگ در ارتفاعات تبت ، کاخ پوتالا ، گنبد سلسله مینگ و … اشاره کرد.

مکان های طبیعی و دیدنی چین که تعداد بسیاری نیز دارند به طور خلاصه

Zhangjiajie

Jiuzhaigou

Huanglong Scenic

Mount Emei

Wulingyuan

Mount Tai

را می توان نام برد.

آشنایی با حیات وحش کشور چینغذا های محبوب کشور چین

غذاها همیشه موضوع مورد علاقه تمام انسان ها می باشد. حتما شما هم قبل از رفتن به مکانی برای تفریح درباره مبحث غذا فکر می کنید. غذای چینی ها بسیار متنوع می باشد و برای شمایی که به دنبال آشنایی با کشور چین می باشید و قصد تحصیل در این کشور را کرده اید باید بدانید که فقط در سلف دانشگاه ۳۰۰ نوع غذا برای شما آماده شده است و شما می توانید از هر کدام که دوست دارید میل بفرمایید.

باید به این مورد نیز توجه کرد که یکی از جاذبه های گردشگری چین همین مصرف غذا های عجیبش است و افراد زیادی برای تست کردن این غذا ها به این کشور سفر می کنند. مردم چین بیشتر از غذا های دریایی در رژیم غذایی خود استفاده می کنند. به دلیل فواید و ارزش غذایی بالایی که گوشت سفید دارد، همواره مردمان این کشور پهناور دارای سلامتی بسیار هستند و میانگین سنی آنها بالاتر از ۷۵ سال است.

تاریخ کشور چین

در ۱ ژانویه ۱۹۱۲، جمهوری چین تاسیس شد و سان یات سن از Kuomintang (KMT یا حزب ملی) به عنوان رئیس جمهور موقت اعلام شد. با این حال، ریاست جمهوری بعدها به یوان شیکا ، یک چینی اصیل، که در سال ۱۹۱۵ خود را امپراتور چین اعلام کرد ، داده شد. در مواجهه با محکومیت مردمی و مخالفت خود با ارتش بیجی ، او مجبور شد که جمهوری را ترک کند و حزب خود را مجددا تاسیس کند.

پس از مرگ یوان شیکا در سال ۱۹۱۶، چین از لحاظ سیاسی تقسیم شد. حکومت مبتنی بر پکن در سطح بین المللی شناخته شده و تقریبا بی نظیر است؛ جنگجویان منطقه ای اکثریت قلمرو خود را کنترل کردند. در اواخر دهه ۱۹۲۰، Kuomintang، تحت فرماندهی Chiang Kai-shek ، سپس رئیس جمهور آکادمی نظامی جمهوری چین ، توانست کشور را با یک سری مانور نظامی و سیاسی مجدد، به تحت کنترل خود در بیاورد. کومینتان پایتخت کشور را به نانجینگ منتقل کرد و “نظارت سیاسی” را اجرا کرد، مرحله ای از پیشرفت سیاسی که در برنامه سان یات سن un Yat-sen برای تبدیل چین به یک دولت دموکراتیک مدرن مشخص شده است. بخش سیاسی در چین، ارتش آزادی بخش خلق(PLA) با کومینتانگ از سال ۱۹۲۷ درگیر جنگ شده بود. این جنگ برای Kuomintang با موفقیت ادامه یافت، به ویژه پس از آنکه PLA در لانگ مارچ عقب نشینی کرد، تا زمانی که تجاوز ژاپن و حادثه Xi’j ۱۹۳۶ ، چیانگ را مجبور به مقابله با امپریال ژاپن کرد.

جنگ چین و ژاپن دوم (۱۹۳۷-۱۹۴۵)، یک جنگ کوچک جنگ جهانی دوم، مجبور به اتحاد شکننده بین کومینتانگ و PLA کرد. نیروهای ژاپنی مرتکب جنایات جنگی علیه غیرنظامیان شدند؛ در مجموع، تا ۲۰ میلیون غیرنظامی چینی جان باختند. در زمان اشغال ژاپن، تنها ۲۰۰۰۰۰ چینی در شهر نانجینگ قتل عام شدند. در طول جنگ، چین، همراه با انگلیس، ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی، به عنوان “کشور خای متحد” نامیده شد و در اعلامیه سازمان ملل متحد همراه با سه قدرت بزرگ دیگر، چین یکی از چهار متحد بزرگ جنگ جهانی دوم بود و بعدها یکی از پیروان اصلی جنگ بود. پس از تسلیم ژاپن در سال ۱۹۴۵، تایوان، از جمله Pescadores ، به کنترل چین بازگشت. چین که ظاهرا پیروز شده بود، اما در جنگ ویران شده و سرمایه زیادی از این کشور از بین رفته است. بی اعتمادی مداوم میان گوم مینتان و کمونیست ها منجر به از سرگیری جنگ داخلی شد. قانون اساسی در سال ۱۹۴۷ تأسیس شد، اما به دلیل ناآرامی های مداوم، بسیاری از مقررات قانون اساسی ROC در سرزمین اصلی چین هرگز اجرا نشد.

جمهوری خلق چین (۱۹۴۹ تا کنون)

مبارزه عمده در جنگ داخلی چین در سال ۱۹۴۹ با حزب کمونیست در کنترل اکثر سرزمین اصلی چین پایان یافت و مخالفان در حال عقب نشینی بودند و قلمرو خود را تنها به تایوان ، هینان و جزایر اطرافش محدود کردند.در ۲۱ سپتامبر ۱۹۴۹، مائو زدونگ ، رئیس حزب کمونیست ، تاسیس جمهوری خلق چین را اعلام کرد. این موفقیت یک جشن در میدان تیانآنمن در ۱ اکتبر به راه انداخت که اولین روز ملی کشور جدید شد نام گذاری شد. در سال ۱۹۵۰، ارتش آزادی خواه مردم، موفق به گرفتن Hainan از ROC و ترکیب تبت با وجود، نیروهای Kuomintang باقی مانده ادامه داده شد که در طول دهه ۱۹۵۰ شورشیان در چین غربی دستگیر شدند. در مطالعات تاریخی مدرن ایالات متحده، تأسیس چین، اغلب به معنای “از دست دادن چین” است که در اسناد سیاست ایالات متحده در آن زمان نشان داده شده است، که متفکران نظیر نوام چامسکی از آغاز مککارتیسم می گویند.

این دولت، از طریق اصلاحات ارضی، محبوبیت خود را در میان دهقانان افزایش داد و بین ۱ تا ۲ میلیون نفر از اسیران اعدام شدند. تحت رهبری او، چین سیستم صنعتی مستقل و سلاح هسته ای خود را توسعه داد. جمعیت چینی از حدود ۵۵۰ میلیون نفر به بیش از ۹۰۰ میلیون نفر شد و تقریبا به دو برابر جمعیت رسید. با این حال، جهش بزرگ به جلو ، یک پروژه اصلاحات اقتصادی و اجتماعی در مقیاس بزرگ، بین سالهای ۱۹۵۸ و ۱۹۶۱، عمدتا از گرسنگی ، به ۴۵ میلیون نفر رسید . در سال ۱۹۶۶، مائو و متحدانش انقلاب فرهنگی را راه اندازی کردند و برای یک دهه مطبوعات سیاسی و تحولات اجتماعی را تا سال ۱۹۷۶ و زمانی که مائو به قتل رساند، ادامه دادند. در اکتبر سال ۱۹۷۱، حزب کمونیست چین ، جمهوری چین در سازمان ملل متحد جای گرفت و جایگاه دائمی شورای امنیت را به خود گرفت.

پس از مرگ مائو، باند چهار نفره به سرعت دستگیر شدند و مسئول بسیاری از انقلاب های فرهنگی شناخته شدند. دنگ شیائوپینگ در سال ۱۹۷۸ قدرت را به دست گرفت و اصلاحات قابل توجه اقتصادی انجام داد. حزب کمونیست کنترل دولت بر زندگی شخصی شهروندان را کاهش داد و کمونیست ها به تدریج به نفع قرارداد  منحل شدند. این نشانه ها انتقال چین از یک اقتصاد برنامه ریزی شده به یک اقتصاد مخلوط با یک محیط به طور فزاینده باز را تشکیل داد.

جغرافیای کشور چین

چشم انداز چین وسیع و متنوع است، از دشت های گبی و کویر Taklamakan در شمال تا جنگل های نیمه گرمسیری در جنوب مرطوب ، هیمالیا، کراکورام، کوه پامیر و رشته کوه تیان شان ، چین از بسیاری از جنوبی و آسیای مرکزی .به ترتیب، رودخانه های یانگ تسه و زرد ، سومین و ششمین طولانیترین رودخانه در جهان، از پلاتو تبت به پهنه شرقی پر جمعیت جریان می یابند.خط ساحلی چین در امتداد اقیانوس آرام طول ۱۴،۵۰۰ کیلومتر (۹۰۰۰ مایل) طول دارد و توسط آن محدود شده استبوها ، زرد ، دریای شرق چین و جنوب چین .

جغرافیا سیاسی

جمهوری خلق چین دومین کشور در جهان از نظر مساحت پس از روسیه است و یا سومین و یا چهارم در کل منطقه، پس از روسیه، کانادا و، بسته به تعریف مساحت کل ، ایالات متحده. کل مساحت چین به طور کلی حدود ۹،۶۰۰،۰۰۰ کیلومتر ۲ (۳،۷۰۰،۰۰۰ sq mi) اعلام شده است.

چین دارای طولانی ترین مرز مشترک در زمین است که ۲۲٫۱۱۷ کیلومتر (۱۳٫۷۴۳ مایل) را از دهانه رودخانه یالو تا خلیج تنکین ادامه دارد. چین با ۱۴ کشور ، بیش از هر کشور دیگری به جز روسیه، هم مرز است. چین از شرق آسیا با، ویتنام ، لائوس و میانمار ( آسیای جنوب شرقی ) هم مرز است. هند ، بوتان ، نپال ، افغانستان ، و پاکستان در جنوب آسیا؛ تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان در آسیای مرکزی؛ و روسیه ، مغولستان و کره شمالی در داخل آسیا و آسیای شمال شرقی کشور های مشترک مرزی چین هستند. علاوه بر این، چین مرزهای دریایی را با کره جنوبی ، ژاپن، ویتنام و فیلیپین مشترک است.

چشم انداز و آب و هوا در چین

قلمرو چین بین عرض جغرافیایی ۱۸ و ۵۴ درجه شمالی و طول های ۷۳ درجه و ۱۳۵ درجه شرقی قرار دارد. مناظر چین به طور قابل توجهی در عرض وسیع آن متفاوت است. در شرق، در امتداد سواحل دریای زرد و دریای چین شرقی ، دشتهای آبرفتی گسترده و پرجمعیت وجود دارد، در حالی که در لبه های فلات داخلی مغولستان در شمال، علفزارهای وسیع وجود دارد. جنوب چین تحت تأثیر تپه ها و کوه های کم ارتفاع است، در حالی که شرق میزبان دلتای دو رودخانه بزرگ چین، رودخانه ی Yellow River و رودخانه یانگ تسه.و دیگر رودخانه های عمده شامل Xi ، Mekong ، Brahmaputra و Amur هستند. به سمت غرب نشانه های عمده کوهستانی، بیشتر از هیمالیا است.

تنوع زیستی در چین

چین یکی از ۱۷ کشور دارای تنوع زیستی فراوان است. چین بیش از ۳۴۶۸۷ گونه از حیوانات و گیاهان دارویی دارد، و پس از برزیل و کلمبیا ، سومین کشور جهان از نظر بیولوژیک در جهان است. این کشور در ۱۱ ژوئن ۱۹۹۲ کنوانسیون ریودوژانیرو در مورد تنوع زیستی را امضا کرد و در ۵ ژانویه ۱۹۹۳ عضو کنوانسیون شد. بعدها یک استراتژی ملی و تنوع زیستی ملی و برنامه عملیاتی، با یک تجدید نظر توسط کنوانسیون در تاریخ ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰ دریافت شد.

چین دارای حداقل ۵۵۱ گونه از پستانداران است (سومین رقم در جهان)، ۲۲۱ گونه پرنده (هشتم)، ۴۲۴ گونه خزندگان (هفتم) و ۳۳۳ گونه از دوزیستان (هفتم). به دلیل فعالیت های انسانی مانند ویرانی زیستگاه، آلودگی و شکار برای تامین غذا، خز و مواد تشکیل دهنده طب سنتی چینی حداقل ۸۴۰ گونه از حیوانات ، آسیب پذیر و یا در خطر انقراض محلی در چین هستند، طبق قانون، حیات وحش در معرض خطر حفاظت شده است و از سال ۲۰۰۵ ، این کشور دارای بیش از ۲،۳۴۹ پارک طبیعی است که مساحتی بالغ بر ۱۴۹٫۹۵ میلیون هکتار و ۱۵ درصد کل زمین های چینی را پوشش می دهد.

جاده ابریشم چین جاده قدیمی تجارت چین

جاده ابریشم تاریخ دیرینه دارد و در روند پیشرفت جهان نقش مهمی ایفا کرده است.
در گذشته های دور، قاره آسیا مرکز تمدن و فرهنگ جهان بود. اکثر مذاهب و تمدن های ساخته شده بر کره خاکی در آسیا و در امتداد جاده ابریشم بوده است جاده ابریشم که از سواحل چین در کنار اقیانوس آرام شروع می شد و از کوههای سر به فلک کشیده هیمالیا، تیان شن، هندوکش و پامیر می گذشت، ابریشم و ادویه و سایر کالاها را به ایران و از آنجا به سوی اروپا می برد تا اروپاییان را با ظرافت ابریشم و طعم لذیذ ادویه آشنا سازد