خرید و واردات هر نوع کالا از چین در سریعترین زمان و با کمترین هزینه

 خرید و واردات هر نوع کالا از چین در سریعترین زمان و با کمترین هزینه

فهرست سایت

جدیدترین اخبار چین را اینجا بخوانید

27 Feb 2020

آخرین آمار مبتلایان بیماری کرونا در کره جنوبی 

مقام‌های بهداشتی کره‌جنوبی اعلام کردند که با تایید ابتلا ۱۶۹ نفر دیگر به کرونا، آمار مبتلایان به این ویروس در این کشور به یکهزار و ۱۴۶ تن رسید.

خبرگزاری یونهاپ بامداد چهارشنبه گزارش داد که مقام‌های بهداشتی کره‌جنوبی اعلام کردند در روز گذشته ۱۶۹ نفر دیگر در این کشور به بیماری جدید کرونا مبتلا شده‌اند.

با احتساب این تعداد، افزایش ناگهانی شیوع ویروس کووید-۱۹ در کره جنوبی تعداد کل مبتلایان در این کشور را به یکهزار و ۱۴۶ تن رسانده است.

همچنین تاکنون ۱۱ نفر در کره جنوبی در اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند که یک شهروند مغولستانی که برای پیوند کبد به این کشور سفر کرده بود نیز در میان آنان است.
26 Feb 2020

کار چین در مبارزه با کرونا چگونه پیش می رود؟ 

کار چین در مبارزه با کرونا چگونه پیش می رود؟ ارزیابی کارشناسان سازمان بهداشت جهانی را بشنویم

 

بروس اِیلوارد رییس تیم کارشناسان خارجی گروه تحقیقات مشترک کارشناسان چین و سازمان جهانی بهداشت در پکن خاطر نشان کرد:  می دانیم  که روش های چین موفقیت آمیز بوده و این ثابت شده است. چنین سخنی، بسیار ما را تحت تاثیر قرار می دهد. 

بروس اِیلوارد در نشست خبری گفت: «در جریان مقابله با شیوع کروناویروس 2019، این نظریه وجود داشت که در شرایطی که دارو و واکسن خاصی برای این بیماری وجود ندارد، روشی هم برای مقابله با آن نیست. اما واکنش و عملکرد چین این گونه بود که در چنین حالتی از هر راه و روش موجود برای مقابله با این بیماری استفاده می کنیم. با توجه به شرایط واقعی و نشانه های فعلی از روش های جایگزین، چنین بر می آید که جان مبتلایان تا حد امکان نجات می یابد. 

این مقام از سازمان جهانی بهداشت در ادامه افزود: «پس از ارزیابی ها، ما بر این باوریم که روش های چین اعم از فراخوان سراسری دولت های مرکزی و محلی و همچنین همکاری جامعه چین در مقابله با کروناویروس 2019، روند شیوع بیماری قطع شده و از به وجود آمدن هزاران مورد جدید ابتلا به کروناویروس 2019 پیشگیری شده است. این دستاوردها بسیار فوق العاده و دارای ارزش بزرگ و مهمی است.»

تیم کارشناسان خارجی گروه تحقیقاتی پیشنهاد کردند، کشورهای دیگر نیز باید به سرعت اقدامات چین را دوباره مورد ارزیابی قرار دهند.  

این ارزیابی عینی نتیجه تحقیقات عمیق از خط مقدم مبارزه با کرونا است. تیم کارشناسان سازمان جهانی بهداشت متشکل از 9 نفر به اتفاق همقطاران چینی از پکن و استان های گوانگ دونگ، سی چوان و هوبی بازدید کردند. اقدامات چین در مبارزه با کرونا چگونه پیش می رود؟ روشن است، نتیجه تحقیقاتی میدانی معتبر و قانع کننده است.  

شیوع کروناویروس جدید یک فوریت بهداشت عمومی بزرگ و ناگهانی است که پس از تاسیس چین نو سریع ترین شیوع و گسترده ترین سرایت عفونی و سخت ترین پیشگیری و مهار به شمار می رود. این رویداد برای چین هم بحران و هم یک آزمون است. جامعه چین در برابر شیوع بیماری، سرعت و کارایی شگفت انگیزی از خود نشان داده است. 

داده های جدید نشان می دهد در روز 5 اسفند، موارد ابتلای قطعی به کرونا در مناطق داخلی چین به غیر از هوبی یک رقمی شده است. بسیاری از مناطق چین میزان برخورد فوری و اورژانسی با بهداشت عمومی را پایین آورده اند. همان طور که رهبر چین چندی پیش در یک کنفرانس تلویزیونی و تلفنی برای 170 هزار نفر تاکید کرد، واقعیات ثابت کرده است، قضاوت کمیته مرکزی حزب کمونیست چین درباره شیوع بیماری صحیح است، برنامه ریزی در این زمینه به موقع صورت گرفته و اقدامات اجرا شده قوی و ثمربخش است، این موضوع بار دیگر اولویت برجسته چین به رهبری حزب کمونیست و نظام سوسیالیسم با ویژگی چین را نشان داده است. 

ویروس کرونا ویروسی جدیدست و شناخت انسان درباره آن نیاز به یک روند تدریجی دارد، پیشگیری و مهار شیوع آن هنوز نباید سست شود. اما همان طور که مدیر کل سازمان بهداشت جهانی گفته است، پیامی کلیدی که امید، شجاعت و اعتماد برای همه کشورها فراهم آورده، این است که این ویروس قابل مهار است. 

با همبستگی و همکاری و اعتماد به نفس، جهان می تواند هرچه زودتر از این بحران خارج شود.

25 Feb 2020

افکار نژاد پرستانه آمریکایی ها نسبت به اقدامات چین در مبارزه با کرونا

وال استریت ژورنال در اوایل فوریه مقاله ای با روحیه تبعیض نژادی و موهن نسبت به تلاشهای چین برای کنترل بیماری کروناویروس رامنتشر کرد که خشم مردم سراسر جهان را برانگیخت. حالا، همین خشم به درون آن رسانه نیز راه یافته است. 

53 کارمند وال استریت ژورنال در 1 اسفند/ حوت، 20 فوریه در نامه ای مشترک به مدیریت رسانه، خواستار اصلاح عنوان این مقاله شدند که «چین بیمار واقعی آسیا است» بود و عنوان کردند این مساله ای مرتبط به استقلال رأی در ویرایش یا تفاوت بین گزارش و تفسیر نیست، بلکه عنوانی کاملاً نادرست و برای بسیاری مردم از جمله چینیها تحریک آمیز است. 

لازم به ذکر است علیرغم مخالفت جدی دولت چین و خواست صدها هزار چینی مقیم آمریکا از این رسانه برای عذرخواهی، وال استریت ژورنال چشم بر این واکنشها بسته و از عذرخواهی و توبیخ مسؤولان آن خودداری کرده است. 

اما چین در مقابل این بدنهادی و سیاهنمایی ساکت نماند و طبق مقررات، گواهی خبرنگاری سه خبرنگار این نشریه در پکن را باطل کرد. 

از سویی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در واکنش به اقدام چین باز به بهانه «آزادی بیان» متوسل شده و چین را محکوم کرده است. آیا می توان اقدام پمپئو را چنین تعبیر کرد که آن مقاله نژادپرستانه در واقع بیانگر اندیشه اوست؟ 

حالا 53 کارمند وال استریت ژورنال طی نامه مشترکی به مدیریت نشریه خود، عنوان کردند این مساله کاری با آزادی بیان یا دانش تخصصی رسانه ندارد، بلکه کاملاً نوعی نژادپرستی است. 

اقدام وال استریت ژورنال این پیام خطرناک را ارسال کرده است که در آمریکا و برخی کشورهای غربی تبعیض نژادی علیه چین و چینیها در حال احیاء است. این امر نه تنها احتمال دارد تلاشهای جهان برای کنترل شیوع کروناویروس را خنثی و بی اثر کند، بلکه می تواند باعث خطرهای زیادی برای صلح جهان شود.
25 Feb 2020

ممنوعیت کامل چین از تجارت غیر قانونی حیوانات وحشی 

ممنوعیت کامل چین از تجارت غیر قانونی حیوانات وحشی
کمیته دائمی مجلس ملی نمایندگان خلق چین پس از ظهر ۲۴ فوریه (۵ اسفند) قاطعنامه ای به تصویب رساند که با برقراری قانون ملی به طور کامل از داد و ستد غیر قانونی حیوانات وحشی ممنوع کند تا رسوم زشت خوردن حیوانات وحشی را از بین ببرد و مجازات علیه رفتار غیرقانونی مربوطه را افزایش بدهد. این قطعنامه از روز منتشر شده اجرا می شود.
در این قاطعنامه به طور مشخص قرار گذاشت: همه ممنوعیت از تجارت حیوانات وحشی که در قانون حفاظت از حیوانات وحشی و قوانین مربوطه دیگر قید شده ، باید به طور جدی اجرا شود. به طور کامل از خوردن حیوانات وحشی زمینی دارای ارزش مهم محیط زیستی، علمی و اجتماعی و حیوانات وحشی زمینی دیگر ممنون می کند از جمله حیوانات وحشی زمینی که با نیروی انسان زاد و ولد و پرورش می شوند.
این قطعنامه به دفاع از امنیت جانور و محیط زیست کمک خواهد کرد و به طور موثر از ریسک بهداشت عمومی 
مهم پیشگیری خواهد کرد و به طور جدی سلامت و امنیت جانی مردم را تضمین خواهد کرد.
24 Feb 2020

چگونه از آلودگی به کرونا ویروس در دفتر پیشگیری کنیم
دوستان عزیز، سلام، در جریان پیشگیری از عفویت کروناویروس، دفتر یک محل است که تماس ما با دیگران بشتر شده ما توجهات ما به آنجا آنقدر کافی نیست.
کروناویرس جدید از طریق تماس و ذرات ریز آب دهان سرایت می کند، بنابرین فاصله نزدیک بین کارمندان خطر است. برای حفاظت از امنیت خودمان و دیگران بهتر است ما در دفتر نیز ماسک بزنیم و در صحبت با همکاران فاصله بیش از یک متری حفظ بکنیم. اگر در دفتر می خواهیم عطسه کنیم باید چهره ما در سوکت آرنج زدیک کنیم.
تجهیزات و لوازم عمومی چون دستگیره در و لوازم کاری شخصی باید هر روز ضد عفونی شود.
باید تذکر بدهم برای کاهش جمع افراد بهتر است جلسه ها را از طریق جلسه ویدیویی انجام شود و در عین حال با باز کردن پنجره دفتر گردش هوا را افزایش بدهیم.
در دوره خاصی، با دقت و توجه به جزییات، می توانیم به خوبی از خودمان و دیگران مراقبت کنیم. امیدوارم همه دوستان همیشه سلامت باشند.
23 Feb 2020

در روزهای اخیر وانگ یونگ که پیک رسانی از وو هان در استان هو بی است، به یک چهره معروف رسانه ای تبدیل شده است. گروه او پزشکان و پرستاران را جا به جا می کند، غذا و کالا برایشان می برد، بیشتر از 20 روز است که به خانه نرفته و هزاران بار در کمکهای مختلف به پزشکان و پرستاران شرکت کرده است.

وانگ یونگ می گوید: «وقتی هر روز یک پرسنل پزشکی را جا به جا کنم، 4 ساعت در وقتش صرفه جویی کرده، اگر 100 نفر را جا به جا کنم، یعنی پرسنل پزشکی 400 ساعت وقت بیشتری در یک روز داشته است. می دانید آنها در 400 ساعت جان چند بیمار را می توانند نجات دهند؟ هر چقدر باشد، برای من راضی کننده است.»

این پیک رسان یکی از الگوهای صنعت پیک سریع چین محسوب می شود. پیکهای زیادی مثل وانگ یونگ در جبهه مقابله با کروناویروس در وو هان همچنان مشغول کارند و پس از قرنطینه شهر وو هان، امدادرسانی پزشکی و حمل و نقل کالا را متوقف نکرده اند.

سه پهپاد روزانه 18 پرواز رفت و برگشت و 27 مورد مصالح پزشکی مورد نیاز فوری را به بیمارستان جین یین تان مخصوص بیماریهای واگیردار ووهان منتقل کرده اند. با پشتیبانی به موقع، بیمارستان هوا شن شان ظرف 10 روز و بیمارستان لی شن شان ظرف 12 روز ساخته شد. ظرف 6 روز 400 تن گوشت تازه گاو و گوسفند از مغولستان داخلی در شمال چین به وو هان در فاصله 1500 کیلومتری منتقل شد. صنعت پیک و تأمین کارآمد و متخصص، به طور مؤثر مواد مورد نیاز مقابله با بیماری را تامین کرده، به نیازهای زندگی مردم پاسخ داده و ثبات نظم اجتماعی را حفظ کرده است.

سامانه هواپیمایی و ترابری زمینی مسیر سبزی برای امدادرسانی به وو هان گشود، نظام پستی کشور و مؤسسات پیک غیردولتی برای تضمین حمل و نقل مواد مورد نیاز برای پیشگیری و مهار کروناویروس دست در دست هم کار کرده اند. طبق آمار، پست چین، پیک سریع اس اف (شون فنگ) و جینگ دونگ به طور اساسی کارشان را از سر گرفته اند؛ نرخ ازسرگیری کار سایر مؤسسات پیک سریع به 66.7 درصد رسیده است. بیش از 2 میلیون پیک کارشان را از سر گرفته اند و صنعت پیک سریع پیشگام شروع مجدد فعالیت عادی بوده است.

این که صنعت پیک سریع چین در مقابله با شیوع کروناویروس می تواند نقش مهمی ایفا کند، به توان خدماتی کارآمد و برتر در جهان بستگی دارد. سال 2019 میزان کل فعالیت شرکتهای پیک سریع چین از 60 میلیارد مرسوله فراتر رفت و در ششمین سال متوالی در مقام اول قرار گرفت که نیمی از سهم جهان را تشکیل می دهد. از لحاظ شاخصهای مقیاس حمل، ثمربخشی خدمات و نظام زنجیره تامین موثر، صنعت اکسپرس چین با استواری در مقام اول جهان جا گرفته است.

موسسات پیک سریع چین در جریان مقابله با کروناویروس 2019 راهکار حمل بدون تماس را نیز امتحان کرده اند و در کل روند کاری از لحظه سفارش، تعقیب روند حمل و نقل، پرداخت الکترونیک تا دریافت قبض، جریان الکترونیک و بدون دخالت انسان را تحقق بخشیده اند. مؤسسات پیک سریع چین پس از بیرون آمدن از بوته آزمایش نبرد علیه کروناویروس 2019، با نیرو و کارایی بیشتر به فعالیت ادامه خواهند داد.
23 Feb 2020

کروناویروس 2019 یا کووید 19 از مجرای تنفس وارد بدن می شود و فرد را آلوده می کند. به همین خاطر استفاده از ماسک برای پیشگیری از آلودگی به این ویروس بسیار مهم است. حالا ببینیم چطور ماسک درست را انتخاب و از آن استفاده کنیم.
 
به هر حال باید تذکر بدهم که حتی استفاده درست از بهترین ماسک هم به معنای آن نیست که خیال از احتمال آلوده شدن به ویروس می تواند کاملا راحت باشد. فراموش نکنید که تا حد امکان از رفتن به جاهای شلوغ پرهیز کنید و دستهایتان را بیشتر بشویید
23 Feb 2020

سخنگوی دولت و رییس کابینه ژاپن، روز جمعه 2 اسفند/ حوت، 21 فوریه خبر داد، بازیهای المپیک و پارالمپیک توکیو طبق برنامه مقرر برگزار می شوند.

سیکو هاشیموتو همین روز در کنفرانس خبری اعلام کرد، با هماهنگی نزدیک کمیته بین المللی بازیهای المپیک، کمیته تشکیلات بازیهای المپیک ژاپن و شهرداری توکیو، کارهای تدارکاتی پیش خواهد رفت تا ورزشکاران و بازدیدکنندگان با احساس امنیت کامل در این بازیها حضور بیابند.
22 Feb 2020

جدیدترین آمار بیماری کرونا در چین

جدیدترین آمار بیماری کرونا در چین

طبق گزارش سایت کمیته ملی بهداشت و تندرستی چین، از ساعت 0 تا 24 روز جمعه 2 اسفند/ حوت، 21 فوریه در خاک اصلی چین شناسایی 397 مورد جدید ابتلا به بیماری کروناویروس، 109 مورد مرگ ناشی از ابتلا به کروناویروس و 2393 مورد درمان و ترخیص از بیمارستان گزارش شده است.

تا ساعت 24 روز 2 اسفند، در خاک اصلی چین در مجموع 76288 مورد ابتلا به بیماری کروناویروس، 5365 مورد مشکوک به ابتلا، 20659 مورد ترخیص از بیمارستان و 2345 مورد مرگ و میر بر اثر بیماری گزارش شده است.

21 Feb 2020

پدر این دختر پزشک است. پدر در این روزها مشغول درمان بیماران مبتلاء به کروناویروس است. او در روز تولد دخترش به منظور کاستن از خطر انتقال ویروس به اعضای خانواده در بیرون خانه آواز «تولدت مبارک» را برای دخترش می خواند. کاربران زیادی در اینترنت تولد این دختر را تبریک گذفتند و برایش آرزوی خوشبختی کردند.
20 Feb 2020
صفحه:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
تنظیمات کوکی
این سایت از کوکی ها استفاده می کند تا تجربه مرور بهتری را به شما ارائه دهد.
می‌توانید همه آن‌ها را بپذیرید یا انواع کوکی‌هایی را انتخاب کنید که خوشحال هستید اجازه دهید.
تنظیمات حریم خصوصی
هنگام مرور این وب‌سایت، کوکی‌هایی را که می‌خواهید اجازه دهید انتخاب کنید. لطفاً توجه داشته باشید که برخی از کوکی ها را نمی توان خاموش کرد، زیرا بدون آنها وب سایت کار نمی کند.
ضروری است
برای جلوگیری از اسپم این سایت از Google Recaptcha در فرم های تماس خود استفاده می کند.

این سایت همچنین ممکن است از کوکی ها برای تجارت الکترونیک و سیستم های پرداخت استفاده کند که برای عملکرد صحیح وب سایت ضروری هستند.
خدمات گوگل
این سایت از کوکی‌های Google برای دسترسی به داده‌هایی مانند صفحاتی که بازدید می‌کنید و آدرس IP شما استفاده می‌کند. خدمات Google در این وب سایت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

- نقشه های گوگل
داده محور
این سایت ممکن است از کوکی‌ها برای ثبت رفتار بازدیدکنندگان، نظارت بر تبدیل تبلیغات، و ایجاد مخاطبین، از جمله از:

- تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل
- ردیابی تبدیل تبلیغات گوگل
- فیس بوک (متا پیکسل)